Wolne w Karwi – cicha, lecz atrakcyjna wieś

Dla wszystkich poszukujących spokojnego miejsca nad Bałtykiem, Karwia będzie świetnym miejscem na wakacje. Położona malowniczo, z zalesionymi wydmami i torfowiskami dokoła, miejscowość dopiero od niedawna zyskuje popularność ze względu na piękną, szeroką plażę. Dawniej była jedną z wielu rybackich wiosek, cały czas działa tu niewielka przystań morska. Karwia to również doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania wakacji – czy to na rowerze, czy w siodle. Dokoła znajdują się ciekawe turystyczne trasy, prowadzące przez lasy i wydmy, porośnięte łąkami tereny i kolejne nadmorskie miejscowości. W stronę Jastrzębiej Góry i Władysławowa ciągną się trasy biegowe o różnych stopniach trudności.

Warto zobaczyć też sąsiadujący z Karwią rezerwat przyrody ➭Bielawskie Błota, stanowisko wielu gatunków ptaków błotnych i wodnych, a także niewystępującą w innych miejscach w okolicy roślinność. Osoby, które planują wyjazd nad morze na przełomie lata i jesieni, mają okazję nie tylko zaznać ciszy i spokoju, ale w tym rejonie także zobaczyć rozległe wrzosowiska. Wybrać się możemy rowerem, autem lub pieszo także na Przylądek Rozewie z Muzeum Latarnictwa i do malowniczej Jastrzębiej Góry z klifowym wybrzeżem, wspaniałymi miejscami na spacery i zabytkowymi willami.

Dalej, kilkanaście kilometrów od Karwi leży Władysławowo, pełne wakacyjnych atrakcji miasto portowe. Stąd lub z Wejherowa dotrzemy pociągiem lub samochodem na Hel. Watro również zwiedzić przy okazji Trójmiasto. W drugą stronę wybrzeża możemy wybrać się do Dębek z plażą, sezonowymi atrakcjami czy parkiem linowym – to ciekawa opcja dla wypoczywających z dziećmi, ale nie tylko. W najbliższej okolicy znajdziemy piękne zabytkowe pałace – w Kłaninie oraz w Krokowej, gdzie oprócz hotelu znajduje się Muzeum Regionalne, opowiadające historię różnych grup, które zamieszkiwały ten rejon: Kaszubów, Polaków, Niemców i Olendrów.

Słynąca ze swojej plaży, rozciągającej się na długości około 3 km, miejscowości ma wiele sezonowych barów, restauracji, smażalni ryb. Tutejsza baza noclegowa to przede wszystkim pensjonaty, pokoje gościnne, znajdziemy także inne ➭obiekty oferujące noclegi. Karwia stanowi wymarzone miejsce dla osób, które chcą mieć spokojne miejsce, ale i sąsiedztwo atrakcyjnych obiektów do zobaczenia i każdym może tu znaleźć najlepszy sposób spędzania czasu dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *