Rodzina w górach, czyli Poronin

Wybierając się w podróż całą rodziną, konieczne jest przygotowanie planu pobytu. Trzeba wziąć pod uwagę preferencje wszystkich członków wyprawy, tak aby nikt nie czuł się pokrzywdzony i nie nudził się. Zakwaterowanie to również ważny element, od którego zależy nasz komfort. Dobrze jest też rozważyć kwestię dostawki łóżka dziecięcego, co znacznie obniży koszty z tym związane. Starajmy się zorganizować cały pobyt w taki sposób, żeby móc się wyszaleć i zaznać relaksu jednocześnie. Aktywne wakacje to najlepszy sposób, aby naładować baterie na cały kolejny rok, obciążony wieloma obowiązkami. Czerpmy zatem garściami z możliwości, jakie daje nam każdy wyjazd.

Poronin to niewielka podhalańska wieś, położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Znajduje się zaledwie 7 kilometrów od Zakopanego, co czyni ją dobrą alternatywą dla zatłoczonych Krupówek. W kwestii spędzania czasu rodzinnie jedno jest pewne, nie będziemy narzekać na nudę, gdyż ogrom atrakcji pozwala nam dobrać odpowiednie do naszych zainteresowań. Wśród najbardziej popularnych wymienić należy okoliczne szlaki, które zapewniają wspaniałe widoki. Są też naturalnie ukształtowane tereny, które stały się wyjątkowo często odwiedzane przez turystów. To chociażby znane nam wszystkim Morskie Oko, a także Orla Perć.

Nie wolno zapominać o wyciągach, które w sezonie zimowym sprawdzają się znakomicie. Latem natomiast ciekawym pomysłem jest spływ kajakowy, który dostarczy wiele emocji. Wszystko to okraszone dużą ilością zabytków, którym warto poświęcić swój czas.

Baza poronińskich noclegów jest znacznie tańsza niż w pobliskim Zakopanem, natomiast nie odbiega od niego jakością. Sam nocleg jest bardzo przyjemny ze względu na panująca tu atmosferę i górski klimat. Widoki z okien są niesamowite, co powinno wywoływać uśmiech na naszych twarzach każdego poranka. Pamiętajmy, że każdy wyjazd to ogromna szansa na zbliżenie się z rodziną, której nie zastąpimy niczym innym. Warto zatem przyłożyć się do wspólnych aktywności i wspólnego relaksu. Nie zapominajmy też, że wszelkie rozrywki trzeba sobie dawkować i zwłaszcza podróżując z dziećmi należy zachować zdrowy rozsądek, który zapewni nam bezpieczeństwo. Urlop wykorzystajmy w wymarzony sposób, ciesząc się nim i dystansując od problemów, które na co dzień zaprzątują nam głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *