Obiektywnie o Zakopanem

Zakopane to najpopularniejsza górska miejscowość, położona w województwie małopolskim, tuż u podnóża Tatr, do której każdego roku przyjeżdża wielu turystów pragnących nie tylko podziwiać przepiękne widoki, ale również odwiedzić najciekawsze miejsca, którymi to miasto się szczyci.

Wybierając się do Zakopanego zarówno w środku sezonu zimowego, jak i letniego, należy liczyć się z prawdziwymi tłumami turystów, którzy od wielu lat przyjeżdżają tutaj przede wszystkim po to, aby zobaczyć lokalne atrakcje. Przed przyjazdem do tej malowniczej miejscowości należy jednak zorientować się bardzo dokładnie, jak wygląda tutejsza baza noclegowa, ponieważ znalezienie wolnego pokoju w samym środku sezonu może być niezwykle trudne. W miejscu tym znajdują się liczne ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, pensjonaty, hotele, apartamenty, a także gospodarstwa agroturystyczne, jednak przybywające tutaj tłumy turystów opanowują dosłownie wszystko, co się da.

Wracając jednak do ciekawych miejsc, które warto tutaj zobaczyć, to pierwszym kierunkiem powinno być Morskie Oko, czyli największe tatrzańskie jezioro, otoczone ze wszystkich stron licznymi wzniesieniami tworzącymi niesamowity i zapierający dech w piersiach krajobraz. Wybierając się jednak na wycieczkę, należy wiedzieć, iż każdego dnia w tym kierunku podążają prawdziwe tłumy turystów. Czasem zdarza się tak, że nie ma nawet gdzie nogi postawić, a o zrobieniu ciekawego zdjęcia krajobrazu można zapomnieć.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć, są Rysy, czyli położona na granicy polsko-słowackiej góra, na którą można dostać się specjalnie wyznaczonym szlakiem turystycznym. Podobnie jak w przypadku Morskiego Oka, miejsce to jest okupowane przez turystów, jednak warto je zobaczyć. Ostatnią propozycją jest Giewont, czyli masyw górski, uznawany bardzo często za najwyższy szczyt Tatr Zachodnich, z którego roztaczają się przepiękne widoki na najbliższą okolicę.

W Zakopanem znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których warto się wybrać przede wszystkim po to, aby podziwiać przepiękne widoki. Liczne wzniesienia, szlaki turystyczne, a także słynne Morskie Oko, przyciągające do Zakopanego każdego roku prawdziwe tłumy turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *