Izery Trzech Żywiołów w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój to miasto, które stale się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów, których zresztą nie brakuje przez cały rok. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest projekt Izery Trzech Żywiołów. Na czym on polega i co oferuje turystom?

Projekt Izery Trzech Żywiołów polega przede wszystkim na tym, aby pogodzić turystykę z ochroną unikalnej i przepięknej izerskiej przyrody. Ma on na celu także zwiększanie wiedzy i świadomości turystów oraz stworzenie im możliwości bezpiecznego przebywania wśród przyrody. Jednym z najciekawszych elementów projektu jest ogród dydaktyczny, czyli model występujących w Górach Izerskich torfowisk z charakterystyczną dla nich roślinnością. Turyści mają okazję poznawać ją za pomocą wszystkich zmysłów, nie tylko wzroku. Dla zwiedzających zbudowano specjalny pomost, który jest dostosowany również do osób niepełnosprawnych. W ogrodzie postawiono również wiatę Leśny Teatr. Na turystów czeka wiele różnych atrakcji, m.in. stacja meteorologiczna oraz rozmaite interaktywne gry. To doskonałe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kolejną inicjatywą związaną z tym projektem jest Chata Drwala, czyli budynek, który przypomina dawne przysłupowe domy, tak charakterystyczne dla tego regionu. Turyści mają okazję zobaczyć wiele zabytkowych sprzętów wykorzystywanych w leśnictwie i nie tylko. Właśnie tu prowadzone są także różne zajęcia i warsztaty edukacyjne, które łączą tradycję oraz nowoczesność. Z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom lasów.

Godne uwagi jest także Wirtualne Laboratorium, które stwarza możliwości obserwacji porody i ustalania cech tutejszego klimatu. W regionie umieszczono bowiem aż dziesięć stacji meteorologicznych. Dane są udostępnianie także w internecie. Wirtualne Laboratorium to również gratka dla miłośników astronomii, bowiem stworzono system obserwacji nieba, także w ciągu dnia. Wybudowano specjalny teleskop, przez który można obserwować Słońce oraz gwiazdy. Wszystko oparte jest na najnowocześniejszej technologii, dostosowanej również dla osób, które mają bardzo słaby wzrok.

Izery Trzech Żywiołów to projekt, z którego każdy turysta powinien skorzystać. Aby móc w pełni cieszyć się wszystkimi atrakcjami, warto przyjechać do Świeradowa na więcej niż jeden dzień. W mieście tym baza noclegowa jest duża (➨), a Świeradów-Zdrój oferuje noclegi także w bardzo niskich cenach. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Świeradów Zdrój”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne.

2 przemyślenia nt. „Izery Trzech Żywiołów w Świeradowie-Zdroju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *