Biała plaża w Krynicy Morskiej

Krynica Morska [https://www.facebook.com/kmorska/] to najmniejsze w Polsce miasto, a pomimo małej liczby stałych mieszkańców w sezonie letnim zalicza turystyczne boom i ma renomę jednego z najpiękniejszych nadbałtyckich kurortów. Mierzeja Wiślana podarowała miastu specyficzną urodę – od północy jest widok na Morze Bałtyckie, a od południa na Zalew Wiślany.

Trzeba przyznać, że plaża w Krynicy Morskiej jest w sezonie turystycznym mocno "zapracowana", każdego dnia przyjmuje dziesiątki tysięcy turystów, przy czym jest świetnie przygotowana do swojej roli. Ma bogatą infrastrukturę i przypomina plaże w kurortach zagranicznych. Są tutaj natryski, radiowęzeł, a nawet darmowy dostęp do internetu, ten ostatni jest z myślą o osobach zapracowanych, które nie mogą się obyć bez dostępu do sieci nawet podczas korzystania z uroków plaży na urlopie.

Bardzo ciekawą propozycją jest możliwość wypożyczania książek z Biblioteki na Plaży – plażowanie sprzyja czytaniu książek i odpływaniu od rzeczywistości za pomocą literatury. Chyba, że preferuje się pływanie na sprzętach wodnych, które to można "zdobyć" w wypożyczalni. Na plaży można wypożyczyć także parasole, leżaki czy kosze plażowe, a jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, wypada mieć ze sobą kremy czy olejki do opalania. Pod tym względem trzeba zachować należytą ostrożność, gdyż podczas pobytu nad Bałtykiem "gorąc" promieni słonecznych może być schładzany przez morską bryzę i dopiero wieczorem widać rezultat opalania.

Najmłodsi mogą bawić się z animatorami zabaw, dzięki temu pobyt na plaży nie będzie im się szybko nudził. Sama plaża jest także miejscem wydarzeń kulturalnych, odbywają się tutaj koncerty. Nie trzeba wychodzić poza jej teren, by móc skorzystać ze strefy gastronomicznej, w menu są nie tylko dania typu fast food, ale i zdrowa żywność.

Lokalna baza noclegowa [meteor-turystyka.pl] bije rekordy popularności. W hotelach w szczycie sezonu ceny potrafią wzrosnąć o sto złotych na dobę, a cena i tak nie zraża turystów. W lipcu sprzeda się wszystko, nawet jeśli będzie kosztowało fortunę. Można znaleźć też i tanie noclegi, ale te wymagają szybkiej decyzji co do rezerwacji, przy czym musi być ona dokonywana z dużym wyprzedzeniem. Sezon kąpielowy kończy się z ostatnim dniem sierpnia, dlatego też amatorom ciszy można polecić odpoczynek we wrześniu. Z innych nadmorskich miejsc polecamy Karwię [http://www.praca-bezbarier.pl/wolne-w-karwi-cicha-lecz-atrakcyjna-wies-163/], o której już kiedyś wspominaliśmy.

Jedno przemyślenie nt. „Biała plaża w Krynicy Morskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *